Cilvēka ķermenī dzīvojošo parazītu un tārpu klasifikācija

tārps no cilvēka ķermeņa

Pasaulē dzīvot ir veselīgi - parazīti organismā to traucē. Tās ir zemākās augu un dzīvnieku formas, kas dzīvo uz īpašnieka rēķina. Tulkojumā no grieķu valodas viņi nozīmē - freeloader.

Starp parazītismu tie var būt gan ārēji, gan iekšēji.

Parazīti, kas dzīvo cilvēka ķermenī, ir sadalīti plakanos un apaļajos tārpos.

Plakanie savukārt tiek sadalīti trematodos un cistodos.

Apaļās tārpus sauc arī par nematodēm.

Nematodes, kas dzīvo cilvēka ķermenī

tārpu parazīts no cilvēka ķermeņa

Kādi parazīti dzīvo organismā, pirmkārt, nematodes - tie sasniedz lielu garumu un ir slieku formas, tāpēc nosaukums - apaļie tārpi, tie ir:

 • apaļtārps;
 • pinworms;
 • āķu tārpi;
 • trihinellas.

Apaļais tārps

Viens no visbiežāk sastopamajiem nematodiem ir parazīts, dažos gadījumos sasniedzot 45 cm. Mātīte rada 200 000 olšūnu, un šis process notiek neatkarīgi no tēviņa klātbūtnes saimnieka ķermenī. Kopā ar izkārnījumiem olšūnas nokrīt zemē, kur, kad rodas labvēlīgi faktori, tās tiek pārveidotas par kāpuriem. Jūs varat inficēties ar šo helmintu caur netīrām rokām un nemazgātiem dārzeņiem, augļiem, ogām.

Infekcijas pazīmes: slikta dūša, siekalošanās, apetītes zudums. Liela skaita ascari klātbūtnē var rasties nopietnas sekas, pēcoperācijas šuvju plīsums, pankreatīta rašanās. Apaļie tārpi ir īpaši bīstami grūtniecēm - ir iespējama to iekļūšana auglim.

Pinworms

Mazos tārpus, kuru izmērs ir līdz 10 mm, ar tiem inficē galvenokārt bērni, biežāk bērnudārzos. Slims cilvēks kļūst par infekcijas cēloni, un, ja netiek ievēroti personīgās higiēnas noteikumi, infekcijas iespējamība ievērojami palielinās. Tārpu parādīšanās pazīmes:

 • nakts laikā anālās zonas nieze;
 • samazināta veiktspēja;
 • miega traucējumi;
 • nervu traucējumi.

Pinworms klātbūtne neapdraud pacienta dzīvi, bet tā ir diezgan nepatīkama un izraisa disbiozi.

Āķu tārps

20 mm parazītam ir rozā krāsa, tas dod mazāk izpausmju, bet no tā nodarītais kaitējums ir kolosāls. Viņa mutes dobumā ir zobi un plāksnes, ar kurām viņš grauž asinsvadus. Kāpuri iekļūst ķermenī caur basām kājām staigājošo ādu.

Kāpuru galvenais uzdevums ir iekļūt cilvēka mutē, no kurienes, norijot siekalas, viņi nolaižas zarnās, kur izdalās pieauguši helminti. Viņi barojas ar cilvēka asinīm, kā rezultātā rodas anēmija. Draudus rada viņu atkritumi, kas saindē ķermeni. Helmintu klātbūtnes pazīmes ir: pastāvīgs bronhīts, dermatīts, slikta dūša, sāpes vēderā, gremošanas traucējumi. Sirds cieš no šī parazīta - var parādīties miokardīts.

Trihinellas

Tārpu mātītes sasniedz līdz 4 mm, tēviņi ir mazāki. Viņi mirst ārējā vidē un ir dzīvotspējīgi tikai ķermeņa iekšienē. Infekcijas avots ir termiski neapstrādāta dzīvnieku gaļa. Caur asinsvadiem parazīti tiek izplatīti visos orgānos, sakņojas un var mierīgi dzīvot 20 gadus.

Trihinellu tārps no cilvēka ķermeņa

Visbiežāk sastopamās infekcijas pazīmes ir:

 • eozinofilo leikocītu asins analīzes palielināšanās;
 • temperatūras paaugstināšanās līdz 40 ° C;
 • muskuļu sāpes;
 • konjunktivīts un sejas pietūkums.

Trematode parazīti

Helmintiem, kuru izmērs ir mazs, ir plakans korpuss, uz kura ir 2 piesūcekņi. Lielākā daļa no tiem ir hermafrodīti. Attīstībai ir vajadzīgs starpnieks.

Fluke

Helmints - hermafrodīts, izaug līdz 14 mm, ietekmē žultsvadus. Olas, nonākušas ūdenstilpēs, apmetas gliemjos, kur no tiem attīstās kāpuri, pēc tam kāpuri apmetas uz zivju zvīņām. Ja šajā brīdī cilvēks ēd slikti ceptas zivis, tad viņš var inficēties ar šo parazītu.

Pēdējā saimnieka, cilvēka ķermenī, plēksne tiek ievadīta divpadsmitpirkstu zarnā, kur kāpurs izaug līdz pieaugušam helmintam. Ūdenstilpes ir inficējušas cilvēki, kuri ēd zivju produktus un strādā uz ūdens kuģiem (to atkritumi iekļūst ūdenī).

Šistosomas

Helminti, kuriem ir heteroseksuāli indivīdi, pēc izskata atgādina adatas. Viens parazītu pāris 24 stundu laikā rada līdz 3000 olu. Persona inficējas peldēšanās laikā vai ar piesārņotu ūdeni. Plaušās un asinsvados kāpurs kļūst par pieaugušo. Pēc tam zarnās notiek olu dēšana.

Šistosomu klātbūtnē novēro sekojošo:

 • vēdersāpes;
 • apetītes pārkāpums;
 • anēmija;
 • pāreja no caurejas uz aizcietējumiem;
 • svara zudums;
 • cikla pārkāpums sievietēm;
 • impotence vīriešiem;
 • samazināta bērnu skolas darbība.

Ievadot nervu šķiedrās, ir iespējama paralīzes attīstība, smadzeņu bojājumi.

Kur var apmesties helminti

Bieži vien cilvēki ir ieinteresēti, kur parazīti dzīvo cilvēka ķermenī?

Lokalizācija ir saistīta ar saimnieka tipu, kas iekļuvis "parazīta" ķermenī. Biežāk viņi apmetas gremošanas orgānos, plaušās, sirdī, aknās.

Cilvēka ķermenis, kurā dzīvo parazīts, kļūst novājināts un sāk mocīties ar dažādām slimībām, tāpēc kā noteikt, ka parazīti dzīvo organismā, nemaz nav grūti. Jums vienkārši jābūt uzmanīgākam pret sevi, un, ja rodas mazākās aizdomas, jūs nevarat atlikt ārsta apmeklējumu.

helmints cilvēka ķermenī

Lai ķermenis, kurā dzīvo 6 burtu parazīts, dziedētu un kļūtu vesels, tam jāievēro higiēnas noteikumi, nedzeriet neapstrādātu ūdeni un neēdiet slikti pagatavotu gaļu. Tikai tad inficēšanās risku var samazināt.

Ir lieliski dzīvot šajā pasaulē, un jūs nevēlaties domāt par parazītiem cilvēka ķermenī, bet jums tas jādara. Galu galā katrs otrais cilvēks uz Zemes inficējas ar tārpiem. Organisms, kurā dzīvo parazīts, ir brīnumu lauks, kas notiks. Bet uzticēšanās liktenim ir vājo cilvēku daļa.