VEIDA PARAZĪTI CILVĒKA ORGANISMĀ

parazīti cilvēkam

Mūsdienu medicīna arvien vairāk sliecas uz parazitāras teorijas rašanās slimību un apliecina, ka tad, kad dzīvo parazīti cilvēka organismā, ir novērojama likumsakarība attīstībā dažāda veida pārkāpumiem. Ir vairāk nekā 300 pazīstamu organismu, kā rezultātā parazitāras veidā dzīvē uz ādas virsmas un iekšējās cilvēka. Visu veidu parazītiem ir dažādas dzīves cikli, mehānismi parazītismu, bet apvieno tos vienā — parazitāras slimības izraisa lielu kaitējumu personai.

Klasifikācija veida parazīti cilvēka organismā

Pastāv sadalījums uz patieso un viltus parazītismu. Gadījumi, kad kaitnieks pret parazītiem personu neattiecas, ir kaitīgs, ja nejauši norīts, attiecas uz nepareizā. Kā piemērs var kalpot kukaiņi un dēle ar aizdegunes vai ausu ejas. Riska dēļ plašiem bojājumiem, aizvākošanai elpceļu nepieciešama ārkārtas dzēst kaitēkli. Ārstēšana patieso parazītismuа galvenokārt medikamentozu, ir atkarīgs no veida kaitēkļu.

Parazīti, kas dzīvo uz ķermeņa virsmas un āra institūcijās

Organismi, parazītisko uz ādas virsmas — utis, ērces, blaktis, daži veidi, mušas, odi. Kaitē cilvēkam kodumiem, veido ādas virsmā kolonijas, kas izraisa ādas bojājumi. Parazīti ir nopietns drauds cilvēka, kas ir pārnēsā infekcijas un vīrusi, piemēram, encefalīts, malārija, vēdertīfs, mēris, sibīrijas čūla.

Vienkāršākais

Šis sīks parazīts cilvēkam, kas sastāv no vienas šūnas un parazītisko dažādos orgānos un audos, izraisa smagas saslimšanas, ir bieži hroniska. Pie slavenākajiem attiecas amoeba, Giardia, Toksoplazma. Ceļu iekļūšanu parazīti ir dažādi, galvenokārt ar pārtiku un ūdeni. Ir daži veidi, kas izraisa nāvējošu slimību, piemēram, noteikta veida amoeba, mītošā ūdenī un izraisa primārā amoebic meningoencefalīts.

Tārpi

Grupā tārpi attiecas sugu parazītisko tārpu kas apdzīvo iekšējos orgānus dzīviem organismiem. Tie ir pietiekami lieli, kas dzīvo organismā parazīti var nodarīt ievērojamu sakāvi audiem un orgāniem, un ja to neārstē, pat kļūt par cēloni letālam iznākumam.

Izšķir šādu veidu parazītiem organismā:

 • Apaļie tārpi, nematodes, ir no 1-2 mm (trihinelozes) līdz vairākiem desmitiem centimetru (apaļtārpu). Dažas sugas, piemēram, cērmes, iekļūst caur ādu.
 • Trematodes, plakanie tārpi, tautā ieguva nosaukumu "tārpiem", jo piesūcekņus uz ķermeņa. Inficēšanās notiek, kad norīts invazīvo parazītu formas, attīstās ķermeņa starpproduktu uzņēmēja vai ūdenī.
 • Lielākās tārpi, cestodes, vairāk pazīstamu nosaukumu — lentes tārpi vai apni. Ir vairāk nekā 10-15 m (buļļu lentenis), bet vislielākais pārstāvis, lentenis plašu, sasniedz vairāk nekā 20 pm Starpprodukts saimnieku un infekcijas avots parasti ir lauksaimniecības dzīvnieki.

Lokalizācija, kā un kur dzīvo parazīti

Pastāv vairāki veidi, lokalizācija. Pagaidu lokalizācija nozīmē uzturas parazītu organismā periodā zināmu attīstības ciklu. Stacionārā forma, kad parazīti organismā dzīvo visu savu dzīves ciklu, dēj olas cilvēka ķermenī, un nav nepieciešams, lai savu nogatavināšanas starpproduktu uzņēmēja. Tranzīta formu lokalizācijas tiek uzskatīts par migrācijas periodā parazīts uz dzīves vietu.

Diagnostikas un ārstēšanas, ir svarīgi ņemt vērā gan formu, gan izskatu, lokalizācija. Vietu iedala 2 lielās grupās. Pirmā grupa - parazītisko uz ādas organismi. Parazīti iekšpusē cilvēks, ietekmē iekšējos orgānus, šķirnes, kas var dzīvot uz kauliem, audos un šķidrumos, veido grupu endoparazītiem, uz to attiecas vienkāršākajiem un worming.

Parazīti iekšā un uz cilvēka ādas

Iekšējie parazīti cilvēka iedala 2 veidos — parazīti audu un parazīti vēdera orgānu, kas saistīti ar ārējo vidi. Ir arī netipiski formas invāzijas, ja parazīti nonāk r.balodim sava veida biotopi, kas apgrūtina diagnostiku un ārstēšanu, jo īpaši, ja tas ir skāris galvas smadzenes.

Parazīti, kas dzīvo uz ķermeņa virsmas un āra orgānos ir divi galvenie veidi, kā parazītismu, pagaidu un pastāvīgs. Kaitēkļi, ne tu, kas dzīvo uz virsmas dzīvās būtnes, kas barojas caur kodumi ir īslaicīgas un bīstamas infekcijas. Parazīti, kas dzīvo uz cilvēka ādas, nepārkāpj integritāti epitēlija, izraisa dermatoloģiskās saslimšanas.

Visvairāk sastopamie veidi

Uz bieži parazītiem, kas veltīti uz ādas virsmā, attiecas izraisītājs kašķis — nieze ērces, utis, kas utis, un ādas ērce — patogēns demodicosis. Pavasara-rudens periodā parādās Ixodes ērcītes, kas dzīvo lauku un meža zemēm. No vienkāršākajiem visvairāk ir izplatītas šāda veida parazītus cilvēkā, kā Giardia, Toksoplazma, trichomonas, amoeba, Plasmodium. Uz bieži tārpiem attiecas govju un cūku lentenis un lielākais plaša lentenis. Tuvumā nematodēm nereti diagnosticē apaļtārpu, pinworms trihinelozes, vlasoglavy. No trematodes biežāk Apstākļu sakritība aknu un milzu.

Invāzijas simptomi

Kad olas ir parazīti vai pieaugušie parazītu organismi nokļūst cilvēka organismā, iestājas inkubācijas periods, kura laikā parazītisko infekcija var noritēt bez simptomiem. Pazīmes ektoparazītiem pamanāmas uzreiz, uz ādas parādās alerģiskas izsitumi, čūlas, nieze. Izcelt endoparazītiem grūtāk, parazitāras slimības nereti ir pazīmes, līdzīgi arī ar citām slimībām. Primārie simptomi izraisa toksīnu iedarbība, nereti tiek uztverti kā rezultātā noguruma un tiek ignorētas.

Signāls, lai diagnosticētu ir izveidotas ar šādiem simptomiem:

 • alerģiskas reakcijas uz pārtikas produktiem, dzīvības parazītiem;
 • anēmija;
 • galvassāpes;
 • neizskaidrojamu miega traucējumi;
 • dispeptiskas traucējumi;
 • bieži slikta dūša, sāpes vēderā;
 • darbības traucējumu GADĪJUMĀ;
 • ķermeņa temperatūras paaugstināšanās;
 • sāpes aknu vai orgāna palielinājumu;
 • bieži neizskaidrojamu sāpes locītavās, muskuļos;
 • jebkuras ilgstošas slimības, kas nav saistītas ar citiem diagnoze slimībām.

Diagnostika

Atrast ektoparazītiem ādā var vizuālā apskatē un mikroskopiskā analīze auduma. Apgrūtina diagnostiku var spēcīgas alerģiskas reakcijas un sekundārā infekcija, kas izskatās kā ādas slimības, kurām nav parazītisko izcelsmi.

Savlaicīgi atrast klātbūtni endoparazītiem ir daudz, daudz grūtāk, saraksts parazīti cilvēka organismā pārsniedz simtiem veidu, nepieciešama kompleksa diagnostika, kas sastāv no vairākām analīzēm un procedūrām:

 • vispārējā asins analīze;
 • ELISA asins analīzes;
 • fekāliju izmeklēšana;
 • CT un ULTRASKAŅAS, ļauj ātri atklāt liels sugu;
 • analīze divpadsmitpirkstu zarnas saturu;
 • pētījums izdalīšanos, 12-pirkstu zarnas čūla.

Zāles un ārstēšana

Ārstēšana parazitārās slimības obligāti ir jābūt visaptverošai, piešķir ārstējošo ārstu, pamatojoties uz laboratorijas analīžu un pacienta individuālajām īpatnībām. Tas ir saistīts ar ļoti toksiski medikamentu nepieciešamību regulāri uzraudzīt pacienta stāvokli. Neatkarīgu ārstēšana var būt negatīvas sekas, radīt dzīvībai bīstamas komplikācijas. Ja parazīti cilvēkā lokalizētas nav tipiski, identificēt riskus un ārstēšanas metodes bez speciālistam nevar.

Ārstnieciskie pasākumi nosacīti iedala trīs posmos. Sagatavošanas posms ir nepieciešams, lai novērstu toksīnus no organisma, noņem akūtiem simptomiem un, lai pasargātu iekšējos orgānus no kaitīgās iedarbības medikamentu. Šim nolūkam ieceļ hepatoprotectors, īpaši preparāti organisma attīrīšanai, antibiotikas, diētu.

Otrais posms — iznīcināt parazīti, sāk, kad pacienta stāvoklis stabils. Liels tārpi, piemēram, bullish lentenis un lielākie kaitēkļi iekšējos audos nereti tiek izdzēsti ķirurģiski. Uz ilgu zāļu kursa ietekmē dzīves cikls eksemplāri, bojājumu pakāpi.

Trešais solis ir vērsts uz organisma atjaunošanās un brīdinājumu, atkārtotas inficēšanās. Gadījumos vieglas formas invāzijas pietiekami vienkāršas relaksācijas procedūras. Parazitāras slimības cilvēkam var būt nepieciešama ilgstoša ārstēšana un atveseļošanās, izbeigšanu saņemšanas preparātu terapijas procesā savelk atveseļošanās procesu.

Profilakses pasākumi

Profilakses pamatā ir personīgās higiēnas ievērošana, apstrāde, pārtikas un dzeramā ūdens attīrīšana, ievērojot sanitārās normas gatavošanas laikā gaļa un zivis. Piesardzība jāievēro peldoties saldūdens ūdenskrātuvēs, kur ir infests milzīgs daudzums bīstamo kaitēkļu. Aizsardzība pret ektoparazītiem ir pieteikums kvalitātes repelentu, ieteicams izvairīties no kontakta ar saslimušajiem cilvēkiem un priekšmetiem.

Visvairāk bīstamo tiek uzskatīti par kaitēkļiem, sastopami tropu un karstā valstīm, plānojot savu ceļojumu uz tādām vietām vajadzētu parūpēties par aizsardzību pret insektiem. Visi ir parazīti, kas dzīvo mūsu organismā, rada draudus veselībai, un ievērot profilakses pasākumus, novērsīs lielas parazitāras infekcijas.