Kā atbrīvoties no parazītiem mājās?

parazīti cilvēka organismā

Parazīti ir organismi, kas dzīvo un attīstās uz citu organismu rēķina. Dzīvojot cilvēkā, viņi patērē uzturvielas un vitamīnus, kas paredzēti viņu saimniekiem.

Atkritumu produkti ir izvadīti indes un toksīni. Ar parazītiem inficēts cilvēks sistemātiski zaudēs normālai organisma darbībai nepieciešamās uzturvielas. Turklāt viņš piedzīvos papildu slodzi, pārstrādājot nevēlamo kopdzīvnieku izdalītos atkritumus.

Cilvēka organismā var dzīvot vairāk nekā 100 veidu parazīti. Tās var būt dažādas formas un izmēra, sākot no mikroskopiskiem vienšūnas, līdz vairākus metrus gariem tārpiem. Saskaņā ar PVO datiem, parazīti un to dzīves sekas cilvēka organismā izraisa aptuveni 80 procentus no visām cilvēku slimībām. Pēc dažām ziņām, līdz pat 95% mūsu valsts iedzīvotāju ir dažāda veida nepatīkamu kopdzīves veidu nēsātāji, tāpēc varam droši apgalvot, ka katrs cilvēks gribot negribot saskaras ar parazītiem.

Inficēšanās veidi un līdzekļi ar parazītiem

Jūs varat inficēties ar tārpiem dažādos veidos:

 • Viens no tiem ir ar pārtiku. Tārpu kāpurus var atrast gaļā, neapstrādātā kūpinātā šķiņķī, desā vai zivīs. Tos var atrast uz nemazgātu dārzeņu vai augļu, kā arī zaļumu virsmas.
 • Otrs briesmu avots ir mājdzīvnieki. Mīļoto mājdzīvnieku ķermenī var dzīvot liels skaits parazītu. Viņu olas nonāk vidē ar fekālijām, un dzīvnieki tās nēsā uz kažokādas vai ķepām visā mājā.
 • Vēl viens mājsaimniecības infekcijas veids ir ar priekšmetiem, kas tiek nodoti no rokas rokā, piemēram, ar naudu.

Bez papildu izmeklējumiem ar intuīcijas palīdzību uzzināt par svešo klātbūtni savā ķermenī ir gandrīz neiespējami. Galu galā parazīts mēģinās slēpt savu eksistenci ar jebkādiem līdzekļiem, lai izdzīvotu. Kādas ir viņu uzturēšanās pazīmes cilvēka ķermenī? Šis saraksts ir garš un daudzveidīgs.

 • Zarnu problēmas, piemēram, caureja, aizcietējums, vēdera uzpūšanās un gāze.
 • Ādas problēmas, tostarp nātrene, izsitumi un alerģijas.
 • Sāpes muskuļos un locītavās.
 • Anēmija.
 • Nervozitāte, migrēnas, miega traucējumi.
 • Zobu griešana.
 • Pastāvīgs nogurums.

Parazīti var izraisīt pat tādas šķietami nesaistītas slimības kā bronhiālā astma, ekzēma, psoriāze, cukura diabēts un epilepsija. Pat nedzimušais bērns var inficēties ar parazītiem no mātes.

Helmintu ārstēšanas metodes mājās

To visu zinot, var apzināties inficēšanās ar parazītiem globālo mērogu. Turklāt problēmai ir intīms raksturs, tāpēc daudzi, dodoties pie ārsta, jūtas kauns vai neērti. Tāpēc rodas pats jautājums: "Kā tikt galā ar parazītiem mājās? ". Jūs varat izmantot tradicionālās metodes vai uzticēties tradicionālajai medicīnai.

Medicīniskās metodes

Mūsdienu medicīna piedāvā daudzas zāles tārpu izraidīšanai. Šādu zāļu nenoliedzama priekšrocība ir to vienreizēja lietošana. Bet jums nekad nevajadzētu tos lietot patstāvīgi. Katram no tiem ir kontrindikāciju un blakusparādību saraksts. Tikai ārsts var paredzēt zāļu ietekmi uz ķermeni.

Bet helmintiāzes ārstēšana ar zālēm ne vienmēr ir iespējama. Tāpēc šīs zāles grūtniecēm ir stingri kontrindicētas. Šādos gadījumos tradicionālā medicīna nāk uz glābšanu.

Pārbaudītas un drošas tautas metodes

 • Nav noslēpums, ka ķiploki ir viens no labākajiem līdzekļiem pret tārpiem. Senās Ēģiptes faraoni par to zināja pirms vairākiem tūkstošiem gadu, dziednieki Senajā Indijā, tādi navigatori kā Kolumbs un Magelāns, un pat Hipokrāts izmantoja ķiplokus, lai izraidītu parazītus.
 • Vēl viens labi zināms līdzeklis ir ķirbju sēklas. Kukurbitīns - tajos esošā reta aminoskābe, nodrošina prethelmintisku efektu. Bet tiem jābūt neapstrādātiem ar iekšēju zaļi pelēku apvalku. Pieaugušam cilvēkam pietiek sasmalcināt 300 gramus un pievienot tur nedaudz ūdens un medus. Maisījums jāēd tukšā dūšā un pēc stundas jāizdara klizma.
 • No tārpiem efektīvi palīdz atbrīvoties dažādi augi un to novārījumi. Tās ir vērmeles, asinszāle, biškrēsliņi, pienenes, timiāns un citi. Novārījumus un uzlējumus parasti lieto tukšā dūšā 30 minūtes pirms ēšanas.

Iepriekš aprakstītie tautas līdzekļi ir tikai neliela daļa no metodēm, ko izmanto mājās, lai atbrīvotos no parazītiem. Jāpiemin arī tas, ka tārpi baidās no sarkaniem dārzeņiem un augļiem, piemēram, burkāniem un granātāboliem, krustnagliņām, kanēļa, valriekstiem. Daba mums apkārt ir radījusi simtiem dabiskas ārstēšanas veidu.

Dzīvības glābšanas profilakse

Runājot par parazītiem, nevar nepieminēt problēmas novēršanas nozīmi. Pirmkārt, ir svarīgi ievērot higiēnu. Regulāra roku, dārzeņu, augļu mazgāšana ir bijusi un būs efektīva cīņā pret parazītiem mājās.

Pareiza aprūpe ir nepieciešama arī mājdzīvniekiem. Rūpīga paplātes tīrīšana un regulāra helmintozes profilakse dzīvniekiem pasargās jūs un jūsu ģimeni no nepatīkamas problēmas.

Uztura bagātinātāju lietošana

Liela nozīme ir arī uztura bagātinātājiem. Šādas zāles veicina vispārējo veselību, uzlabo gremošanu un visa organisma tonusu, parazītu iznīcināšanu un ātru to izvadīšanu. Dažādi uztura bagātinātāji ir piemēroti gan ārstēšanai, gan profilaksei, tie pilnībā sastāv no ārstniecības augu ekstraktiem, ir droši veselībai un gandrīz nav kontrindikāciju lietošanai.

Saskaroties ar helmintozes problēmu, nav jākrīt izmisumā un jākaunas. Ēdot pareizos produktus, ievērojot higiēnas noteikumus, lietojot uztura bagātinātājus vai, ja nepieciešams, medikamentus, jūs noteikti tiksiet galā ar problēmu un pasargāsiet sevi nākotnē.